Avaghon X29

2016 – heden
Toen we in december 2015 terug kwamen van onze wereldreis, waren we blut en de Santos fietsen gingen terug naar Santos. Elmar en ik gingen werken bij Bike4travel en zo besloten we om een Avaghon X29 te kopen voor onze nieuwe post-wereldreis avonturen. Elmar bouwt alle Avaghon fietsen bij Bike4travel, dus ook deze twee fietsen heeft hij zelf opgebouwd.
Inmiddels zijn we ook alweer ruim 20.000 fietskilometers verder met onze stalen Avaghon X29 vakantiefietsen en hebben ze een aantal gedaantewisselingen ondergaan. Waarom? Gewoon om van alles te proberen, maar de basis is altijd hetzelfde gebleven; stalen frame met Rohloff versnellingsnaaf en Gates riemaandrijving.
Avaghon
Avaghon is sinds 2001 alleen bij Bike4travel te koop en laten wij daar nou net werken! Dat wil niet zeggen dat we de fietsen gratis hebben gekregen, nee, we hebben ze netjes zelf betaald. Avaghon kent inmiddels meerdere modellen (aan de Grave en Atlas hebben we zelfs meegedacht bij het ontwerp), maar de X29 leek voor ons de ideale fiets; sportief, wendbaar, sterk, stijf, ook als 27.5 inch op te bouwen en de fiets heeft dat allemaal waar gemaakt.
Specificaties Avaghon X29
-
Frame
Dubbel butted 25CrMo4 (staal)
-
Aandrijving
Rohloff 14-speed interne versnellingsnaaf
-
Tandwielverhouding
50 x 22 CDX
-
Remmen
Magura MT Trail (MT4 en MT5) hydraulische schijfremmen
-
Banden
Verschillend: Almotion, Super Moto-X, G-One, Smart Sam (afhankelijk van bestemming)
-
Overig
Tubus dragers, SON naafdynamo (alleen Elmar)



Een heerlijke fiets als je het ons vraagt! Misschien zijn we bevooroordeeld, maar toch voelt het elke keer als een feestje als we opstappen op deze mooie Avaghon X29.

